MOOC - mokymosi visą gyvenimą ateitis?

     MOOC, anglų kalba - Massive Open Online Cource trumpinys. Mūsiškai - atviras įtinklintas kursas didelėms auditorijoms. Šie kursai ir jų tiekėjai atsirado 2008 metais, tačiau sparčiai populiarėjant, jau 2012 metais tapo patrauklia ir intensyviai naudojama nuotolinių mokymų atmaina. 

Kaip sako pats pavadinimas, pagrindinės šio mokymosi būdo savybės – atvirumas ir pasiekiamumas internetu. Naudojamos technologijos ir pateikimo būdas leidžia mokytis neribotam kiekiui dalyvių, bet kurioje pasaulio vietoje, bet kuriuo laiku. MOOC plėtrą paskatino ir daugelio teikėjų taikoma kainodara – dalyvavimas mokymuose, mokymų medžiaga ir procesas nemokami. Susimokėti tenka tik norint gauti oficialų sertifikatą.   

  Nuolatinė technologijų – ir ne tik kompiuterinių, plėtra ir tobulėjimas dažnu atveju tai ką išmokome mokykloje, universitete ar profesinio ugdymo institucijoje labai greitai paverčia pasenusiomis žiniomis ir įgūdžiais. Tad mokytis visą gyvenimą tampa ne tik gražiu šūkiu, bet neišvengiamu poreikiu. Būtent šio poreikio tenkinimui puikiai tinka įvardinti MOOC‘ai.

   Nesvarbu, ar esate valstybės tarnautojas, ar sėkmingo verslo savininkas, ar samdomas darbuotojas didžiulėje korporacijoje – turite atnaujinti savo profesines žinias, atnaujinti kompetencijas, vytis technologinę pažangą. Ir tai daryti nuolatos, laisvu nuo darbo laiku, asmeniškai. Dažniausiai – savo iniciatyva ir lėšomis. Internetu laisvai pasiekiami kursai – puiki išeitis.

   Pažvelkime į kelis iš žinomiausių pavyzdžių. Coursera – virš 17 milijonų besimokančiųjų (kuris universitetas tiek sutalpintų?), 1.793 kursai, partnerystė su 138 švietimo institucijomis visame pasaulyje. Tai ir Barselonos universitetas, Stanfordo universitetas, Tokijo universitetas, Yale universitetas ... ir t. t. Visa tai pasiekiama vienu adresu, lengva ir nesudėtinga registracija ir daugelis siūlomų kursų, nemokamai, Jūsų kompiuterio ekrane. Norite praplėsti pasirinkimą – aplankykite edX, Udacity, Career Academy.

   Internetu pasiekiami kursai yra patogūs, lengvai suprantami – didžioji dalis medžiagos pateikiama profesionalių dėstytojų vaizdo įrašais, interaktyviais pranešimais. Sąsajos su plačiu Youtube ir kitose platformose pasiekiamu turiniu Jūsų pažinimui atveria didžiausią biblioteką pasaulyje – Internetą.

  Vienu iš tokio pobūdžio mokymosi ir mokymo iniciatyvų pradininkas – Salman Khan. 2006 metais įkurta Khan Academy iki šiol teikia nemokamą, pasaulinio lygio mokymosi turinį bet kam, bet kur, bet kuriuo metu. Ypač rekomenduojame apsilankyti su Jūsų mažaisiais, jau pradėjusiais įsisavinti anglų kalbos žinias. Puikus algebros, biologijos, programavimo pagrindų, meno ir kitų temų pasirinkimas leis pradėti mokintis visą gyvenimą nuo mažens.

   Siūlome drąsiai žengti į  mokymosi visą gyvenimą pasaulį su  MOOC. Jums  suteikiamos nuostabios galimybės mokytis ir tobulėti!